Ako správne používať tablety s migrénou Excedrin: návod na použitie, recenzie lekárov a cena lieku

Excedrin je liek určený na liečbu bolesti hlavy, zubov, svalov a svalov.

Tento liek vyrába švajčiarska spoločnosť Novartis Consumer Health S.A..

Je založený na: kyseline acetylsalicylovej, paracetamole a kofeíne, ktoré sú hlavnými aktívnymi zložkami a dokonale zvládajú všetky príznaky.

Liečivo Excedrin sa vyrába vo forme tabliet s určitou koncentráciou aktívnych liekov v nich..

Ďalej sa bližšie pozrieme na informácie o tomto lieku..

farmaceutický účinok

Poďme študovať zloženie Excedrinu, aby sme pochopili jeho vplyv na organizmus.

Liek Excedrin je liek, ktorý obsahuje tri rôzne látky, ktoré majú odlišné vlastnosti, ale spolu sú výborné pri liečbe bolesti inej povahy..

Tieto látky sú kyselina acetylsalicylová alebo aspirín, kofeín a paracetamol. Poďme si analyzovať ich vplyv na telo zvlášť.

Kyselina acetylsalicylová pôsobí ako dobré antipyretikum, má schopnosť zastaviť a predchádzať zápalom a znižovať bolesť. Na bunkovej úrovni inhibuje tvorbu krvných zrazenín, väzbu krvných doštičiek a významne zlepšuje krvný obeh v oblasti nástupu zápalového procesu..

Kofeín má stimulačný účinok na vazomotorické centrá a dýchacie centrá. Má tiež schopnosť rozširovať krvné cievy, znižovať väzbovú kapacitu krvných doštičiek.

Kofeín navyše bojuje proti únave a ospalosti a zlepšuje výkonnosť tela. V kombinácii s aspirínom pozitívne ovplyvňuje rýchlosť prúdenia krvi a normalizuje tonus mozgových ciev..

Čo sa týka paracetamolu, má schopnosť znižovať horúčku a čiastočne inhibovať zápalové procesy. Je to spôsobené vplyvom paracetamolu na stred, ktorý riadi teplotu v hypotalame.

Čo sa stane po užití drogy

Kyselina acetylsalicylová je v celom svojom objeme úplne zabudovaná do gastrointestinálneho traktu, pečene a krvi a súčasne sa v nej rozkladá. Tento proces pokračuje až do okamihu, keď vzniknú salicyláty. Potom sa novo vytvorené látky podrobia ďalšiemu štiepeniu už v pečeni..

Kofeín, podobne ako aspirín, je tiež dokonale zabudovaný v plnej veľkosti a distribuuje sa vo všetkých telesných tekutinách.

Po konzumácii tejto látky na prázdny žalúdok bude možné ju zistiť v maximálnej koncentrácii do 5 - 90 minút po požití. Jeho spojenie s proteínmi krvnej plazmy je asi 35%. Pomocou metabolitov sa rozkladá takmer v plnej veľkosti a potom sa vylučuje obličkami.

Ľahko zabudovaný do gastrointestinálneho traktu je jeho maximálna koncentrácia pozorovateľná 30 - 120 minút po konzumácii.

Procesy štiepenia látky sa vyskytujú v pečeni a vylučujú sa obličkami. Iba 5% látky opúšťa telo v pôvodnom stave.

Pri obvyklej dávke paracetamolu sa mierne viaže na bielkoviny krvnej plazmy a ak túto dávku zvýšite, potom sa táto interakcia výrazne zvýši.

Indikácie a kontraindikácie pre použitie

Pokyny na použitie lieku Excedrin označujú také indikácie a kontraindikácie pre tento liek.

Indikácie pre použitie lieku

Liek Excedrin je predpísaný v nasledujúcich situáciách:

  • so syndrómom bolesti;
  • na bolesti hlavy a migrény;
  • s ťažkou bolesťou zubov;
  • s bolesťou svalov a kĺbov;
  • s menštruačnými bolesťami;
  • na akútne respiračné choroby a chrípku.

kontraindikácie

Lekári neodporúčajú používať liek v nasledujúcich prípadoch:

  • precitlivenosť na zložky lieku;
  • problémy s gastrointestinálnym traktom vrátane krvácania;
  • hemofílie;
  • avitaminóza K;
  • problémy s obličkami (zlyhanie);
  • Počas tehotenstva a dojčenia;
  • glaukóm;
  • problémy so spánkom, silná podráždenosť;
  • krvácanie počas operácie;
  • vekové obmedzenia (zakázané používať deti do 5 rokov).

Drogy a alkohol

Pri súbežnom podávaní paracetamolu, aspirínu a alkoholických nápojov sa zvyšuje pravdepodobnosť vzniku štrukturálnych a funkčných porúch pečene. Kofeín v tomto prípade zvyšuje rýchlosť zabudovania ergotamínu.

Mechanizmus akcie

Mechanizmus účinku lieku Excedrin spočíva v tom, že pôsobí na zdroje bolesti, zmierňuje kŕče a zastavuje zápalové procesy, zlepšuje krvný obeh v postihnutej oblasti a zabraňuje tvorbe krvných zrazenín..

Zároveň dobre aktivuje prácu tela, bojuje proti únave a chuti spať.

Inštrukcie na používanie

Poďme si podrobnejšie preštudovať pokyny pre Excedrin.

Spôsob aplikácie

Čo potrebuješ vedieť:

  1. Excedrin sa musí užívať perorálne s jedlom alebo po jedle..
  2. V priemere je prípustný počet tabliet na užívanie za deň 3-4 kusy. Maximálna dávka - 6 tabliet.
  3. Po užití dvoch tabliet s bolesťou hlavy sa výsledok pozoruje do 15 minút a pri migréne - po 30 minútach.
  4. Neodporúča sa používať liek bez konzultácie s lekárom v prípade bolesti dlhšie ako 5 dní a viac ako 3 dni v prípade migrény.

Uvoľnite formuláre

Liečivo Excedrin sa vyrába vo forme podlhovastých tabliet potiahnutých bielou škrupinou, na jednej strane so značkou „E“. Balenie tohto lieku obsahuje 16 tabliet.

Jedna tableta lieku Escedrin obsahuje 250 mg kyseliny acetylsalicylovej, 65 mg kofeínu a 250 mg paracetamolu.

Dávkovanie liekov

V závislosti od ochorenia sú predpísané nasledujúce dávky:

  1. Na zníženie alebo odstránenie bolesti. Dospelí a deti staršie ako 12 rokov užívajú 2 tablety lieku každých 6 hodín. Je zakázané užívať viac ako 8 tabliet denne.
  2. Tablety Excedrin na migrény. Dospelí a deti staršie ako 18 rokov užívajú 2 tablety drogy denne. Bez zvláštneho lekárskeho predpisu sa neodporúča prekročiť prípustnú dávku.

Vezmite Escedrin s plným pohárom vody.

Pozrime sa podrobnejšie na použitie lieku na migrénu, pretože liek na migrénu Excedrin je jedným z najpopulárnejších liekov na túto chorobu..

Liečba migrény

Migréna je chronické ochorenie. Jej ochrannou známkou je zosilnená bolesť hlavy, ktorá siaha iba do polovice hlavy. Vyskytuje sa veľmi často u ľudí rôzneho veku..

Záchvaty migrény sa pozorujú s frekvenciou 1-2 krát ročne a 1-2 krát týždenne. Ženy sa na túto chorobu sťažujú s väčšou pravdepodobnosťou ako muži, hoci ňou tiež trpia..

Existuje niekoľko teórií na vysvetlenie nástupu migrény. Jedná sa o zlé prekrvenie mozgu, nerovnomerné rozšírenie mozgových ciev, zmena krvného tlaku.

V zásade dochádza k exacerbácii bolesti hlavy po fyzickej námahe, požití alkoholických nápojov, nervovom preťažení, po upchatých miestnostiach.

Migréna Relief Excedrin je účinný liek na migrénu.

Vďaka prítomnosti kyseliny acetylsalicylovej a jej interakcii s inými zložkami liečiva účinkuje Excedrin na zdroj bolesti, zmierňuje kŕče a zastavuje zápalové procesy..

Zároveň sa výrazne zlepšuje krvný obeh v týchto oblastiach. Kofeín obnovuje výkonnosť tela. U ľudí trpiacich migrénami do 30 - 45 minút po užití drogy dôjde k výraznému zlepšeniu ich stavu.

Predávkovanie a ďalšie pokyny

V prípade predávkovania liekom Excedrin sa objavia rôzne príznaky, ktoré sú dôsledkom prítomnosti rôznych liekov v ňom.

V prítomnosti paracetamolu sa objavujú nasledujúce príznaky.

Po prvých 24 hodinách:

  • blanšírovanie kože;
  • nevoľnosť;
  • vracanie;
  • problémy s metabolizmom glukózy.

Problémy s normálnou funkciou obličiek sa vyskytujú 24 hodín po predávkovaní.

Ak bola dávka kyseliny acetylsalicylovej prehnaná, pozoruje sa nasledovné:

  • nevoľnosť;
  • vracanie;
  • problémy so zrakom.

Pri silnom zvýšení dávky - udusenie, ochrnutie dýchacích ciest atď. V prípade miernej alebo závažnej otravy by mala byť osoba okamžite hospitalizovaná.

Pri predávkovaní kofeínom sa pozoruje nasledovné:

  • excitácia;
  • pocit úzkosti;
  • arytmie;
  • tachykardia;
  • nevoľnosť a zvracanie.

V prípade závažného predávkovania sú možné epileptické záchvaty.

Vedľajší účinok

Liek Excedrin má pomerne veľký zoznam vedľajších účinkov:

  • nevoľnosť, zvracanie;
  • porušenie gastrointestinálneho traktu;
  • zvýšený krvný tlak.

V prípade dlhodobého užívania lieku sa pozoruje nasledovné:

  • bolesti hlavy, závraty;
  • problémy so zrakom;
  • znížená schopnosť viazania krvných doštičiek;
  • krvácanie z nosa;
  • deti majú Reyov syndróm.

špeciálne pokyny

Neodporúča sa predpisovať deťom lieky, ktoré obsahujú kyselinu acetylsalicylovú, pretože v prípadoch, keď dôjde k rozvoju vírusovej infekcie, existuje obrovské riziko Reyovho syndrómu.

Vyznačuje sa zvracaním, ktoré môže chvíľu trvať, a zväčšením veľkosti pečene.

V prípadoch, keď sa liek užíva dlhší čas, musí byť pečeň pod prísnym lekárskym dohľadom..

Pre liek je charakteristické spomalenie zrážania krvi. Ak teda osoba, ktorá užila tento liek, plánuje podstúpiť operáciu, je nevyhnutné o tom lekára upozorniť..

V malých dávkach kyselina acylsalicylová znižuje vylučovanie kyseliny močovej.

Interakcia s inými liekmi.

Paralelné užívanie lieku Excedrin s inými liekmi vedie k vzniku rôznych vedľajších účinkov. V dôsledku toho sa môžu vytvárať toxíny, čo vedie k problémom s normálnym fungovaním pečene..

Recepcia počas tehotenstva a laktácie

Počas obdobia dojčenia je tiež zakázané používať tento liek, pretože má schopnosť vylučovať sa spolu s mliekom, a tak sa dostať do tela dieťaťa. To môže viesť k krvácaniu v tele dieťaťa..

Vstupné v detstve

Deťom sa neodporúča predpisovať a užívať tento liek kvôli možnosti Reyeovho syndrómu..

Recenzie pacientov a lekárov

Recenzie lekárov a pacientov o tabletách Excedrin sú pozitívne, najmä pri liečbe migrény.

Recenzie lekárov

Lekári hovoria o tomto lieku takto:

  1. Migrenózny liek Excedrin má celkom dobrý mechanizmus účinku. Dokonale bojuje proti bolesti z rôznych zdrojov (Prigozhin A.V.).
  2. Bohužiaľ, droga má pomerne veľký zoznam kontraindikácií. Výsledkom je, že nie sme schopní predpísať tento liek všetkým pacientom. A zariadenie sa všeobecne osvedčilo (Samsonova R.A.).

Recenzie pacientov

Pacienti odrážajú lekárov:

  1. Trpel som migrénami veľmi dlho a nemohol som nájsť potrebný liek, ktorý by mi mohol pomôcť. Išla som k lekárovi a ten mi predpísal Excedrin. V procese stravovania som pil jednu pilulku a po jedle - ďalšiu. Po krátkom čase som začal mať pocit, že sa niečo začalo diať a pulzovať mi v hlave. A do hodiny ma prestala bolieť hlava. Táto droga ma veľmi potešila (Tatiana).
  2. Liek pomáha, ale má značné množstvo kontraindikácií. Odmietol som (Oleg).

Poradenstvo pre pacientov

Pacienti odporúčajú nasledovné:

  • piť veľa vody, takže sa liek bude rýchlejšie vstrebávať;
  • nepoužívajte bez konzultácie s lekárom. droga má množstvo kontraindikácií;
  • nepoužívajte na liečbu detí.

Výhody a nevýhody lieku

Pri užívaní Excedrinu je potrebné zvážiť niekoľko vecí:

  • rýchla eliminácia bolestivého syndrómu;
  • schopnosť drogy bojovať proti migréne;
  • nie všetci pacienti, liek môže pomôcť eliminovať silné migrenózne bolesti hlavy;
  • obrovskou nevýhodou je obrovský zoznam kontraindikácií a vedľajších účinkov, ktoré sa vo všetkých prípadoch nekončia pozitívne a v niektorých prípadoch môže predávkovanie viesť ku kóme alebo dokonca k smrti.

Uvoľnite formulár a cenu

Liečivo sa vyrába vo forme tabliet, potiahnutých bielou škrupinou a na jednej strane so značkou vo forme písmena „E“. Tablety sú balené v blistroch.

Cena, pokiaľ ide o liek Excedrin, je 100-250 rubľov a v každej lekárni si môžete kúpiť jeden z najlepších liekov na migrénu..

Podmienky a lehoty skladovania

Liečivo sa musí uchovávať na suchom mieste pri izbovej teplote. Čas použiteľnosti je 2 roky.

Prázdniny v lekárni

Liek sa vydáva bez lekárskeho predpisu.

Drogové analógy

Existuje pomerne veľké množstvo analógov liečiva Excedrin. Tie obsahujú:

  • Gevadal;
  • Kaffetin SK;
  • Kofacil;
  • Novalgin;
  • Saridon a ďalší.

Video: Excedrin - Nebuďte sami s migrénami

Je Excedrin skutočne taký účinný proti migréne alebo je to len reklama?

Ako používať Excedrin

Všetci lekári na svete jednomyseľne trvajú na tom, že bolesť hlavy nemožno tolerovať, bez ohľadu na to, či je spôsobená migrénami alebo patologickými procesmi v tele. Preto by každý človek v kempingovej a domácej lekárničke mal mať liek, ktorý pomáha vyrovnať sa s týmto problémom..

Liek "Excedrin" sa osvedčil ako liek na bolestivý syndróm. Návod na použitie v upravenej forme vám pomôže pochopiť princípy jeho konania.

Zloženie prípravku

Excedrin je viaczložkový liek na bolesť hlavy. Obsahuje až tri účinné látky. Táto kombinácia poskytuje rýchly a výrazný účinok lieku..

Zloženie "Excedrin":

Aktívne zložkyĎalšie prísady
kyselina acetylsalicylová 250 mgkarnaubský vosk
kofeín 65 mgoxid titaničitý
paracetamolpovidón
hypromelóza
propylénglykol
sorbitan laurát
polysorbát
minerálny olej
farbivo modrá brilantné
emulzia simetikónu
kyselina benzoová

Ďalšie zložky v zložení lieku nemajú terapeutickú aktivitu. Sú potrebné pre lepšiu absorpciu hlavných zložiek..

Formy uvoľňovania Excedrinu

Excedrin má iba jednu formu uvoľňovania. Dodáva sa vo forme podlhovastých filmom obalených tabliet. Sú biele a na jednej strane majú vygravírované písmeno „E“.

Liek sa vydáva bez lekárskeho predpisu lekára. Nájdete ho vo väčšine lekární vo vašom meste..

Excedrin je osvedčený účinný liek na migrénu. Prešiel štúdiami na ľuďoch a zvieratách.

Uchovávajte liek pri izbovej teplote. Je dôležité obmedziť prístupnosť pre deti a zvieratá.

Excedrin môžete používať tri roky od dátumu vydania. Použitý liek sa stáva neúčinným a zdraviu nebezpečným.

Ako vyzerá obal je vidieť na fotografii

farmaceutický účinok

Zmes účinných látok v lieku Excedrin poskytuje liečivu výrazný účinok proti bolestiam hlavy. Tento liek má niekoľko farmakologických vlastností..

Farmakologické účinky lieku:

  • má protizápalový účinok;
  • zvyšuje intenzitu krvného obehu v mozgu;
  • má analgetický účinok;
  • znižuje telesnú teplotu.

farmakodynamika

Excedrin obsahuje niekoľko aktívnych zložiek. Zahŕňa paracetamol, kyselinu acetylsalicylovú a kofeín.

Pôsobenie paracetamolu je založené na znižovaní horúčky, schopnosti ovplyvňovať centrá termoregulácie v hypotalame, ako aj na tlmení bolesti. Látka má tiež miernu protizápalovú vlastnosť. Je to spôsobené určitou inhibíciou prostaglandínov v periférnych tkanivách.

Kyselina acetylsalicylová je protizápalová zložka v prípravku. Účinne blokuje produkciu prostaglandínov a zmierňuje bolesti spôsobené zápalom. Má schopnosť znižovať agregáciu krvných doštičiek a spomaliť tvorbu krvných zrazenín, čím zlepšuje mikrocirkuláciu v mozgových tkanivách.

Kofeín zvyšuje excitabilitu vazomotorických a respiračných centier, ako aj miechy. V malých dávkach má schopnosť rozširovať cievy vnútorných orgánov a znižovať agregáciu krvných doštičiek bez toho, aby pôsobila vzrušujúco na centrálny nervový systém. Znižuje ospalosť a únavu, aktivuje duševné zdravie a zlepšuje fyzickú aktivitu.

farmakokinetika

Paracetamol sa rýchlo a úplne absorbuje zo žalúdka a čriev do krvi. Maximálna koncentrácia sa pozoruje v intervale 0,5 - 2 hodiny po užití lieku.

Látka sa v malom množstve viaže na krvné bielkoviny. Zvýšenie tohto ukazovateľa sa pozoruje pri zvýšení dávky lieku..

Transformuje sa v pečeni za vzniku metabolitov. Môžu sa hromadiť, keď užijete nadmerne vysokú dávku paracetamolu, a majú toxické účinky na pečeň. Polčas môže trvať od 1 do 4 hodín.

K vylučovaniu dochádza obličkami, hlavne vo forme metabolitov. V moči môže byť prítomných až 5% nezmeneného paracetamolu.

Kyselina acetylsalicylová sa rýchlo vstrebáva do krvi. Hydrolyzuje sa v gastrointestinálnom trakte, v krvi a v pečeni na salicyláty. Salicyláty prechádzajú stupňom pečeňového metabolizmu.

Kofeín sa rýchlo a úplne vstrebáva zo žalúdka a čriev. Čas na dosiahnutie sa môže pohybovať od 5 minút do hodiny a pol.

Metabolizuje sa v pečeni oxidáciou, demetyláciou, acetyláciou. V tomto prípade sú pridelené tri hlavné metabolity.

K distribúcii kofeínu dochádza vo všetkých telesných tekutinách. Prechádza do materského mlieka.

Viaže sa na plazmatické bielkoviny o 35%. Ochranná lehota trvá v priemere 5 hodín.

Vylučuje sa obličkami vo forme metabolitov. Malé množstvo látky sa nachádza vo výkaloch.

V akých prípadoch je predpísané

Excedrin sa používa predovšetkým na bolesti hlavy. Droga pomáha pri miernom až stredne ťažkom nepohodlie, má teda ďalšie indikácie.

S čím pomáhajú tablety Excedrin:

  • bolesť hlavy;
  • bolesť zubov;
  • menštruačné bolesti;
  • migréna;
  • bolesť kĺbov a svalov;
  • neuralgia.

Dôležité! Bolesť hlavy je príznakom mnohých patologických procesov v tele. Preto je pri jeho častom výskyte nutná konzultácia s lekárom..

Kto by nemal užívať Excedrin

Existuje niekoľko prípadov, v ktorých je užívanie Excedrinu zakázané. Preto pred použitím tohto nástroja musíte konzultovať s odborníkom..

Absolútne kontraindikácie pri používaní lieku:

  • individuálna intolerancia zložiek lieku;
  • hemoragická diatéza;
  • exacerbácia erózií a vredov v gastrointestinálnom trakte;
  • hypoprotrombinémii;
  • vnútorné krvácanie;
  • hemofílie;
  • prítomnosť polypov v nose, bronchiálna astma a intolerancia iných protizápalových liekov (v kombinácii);
  • chirurgické zákroky s rizikom krvácania;
  • hypertenzia;
  • závažné koronárne ochorenie srdca;
  • zlyhanie obličiek;
  • glaukóm;
  • nedostatočná hladina glukózo-6-fosfátdehydrogenázy v tele;
  • nízka hladina vitamínu K;
  • nespavosť;
  • zvýšená excitabilita;
  • obdobie nosenia dieťaťa v treťom trimestri,
  • obdobie laktácie,
  • vážne srdcové patológie;
  • deti do 15 rokov.

V niektorých prípadoch sa má Excedrin používať so zvýšenou opatrnosťou. Existujú choroby, ktoré zvyšujú riziko vedľajších účinkov.

Keď je potrebné Excedrin brať opatrne:

  • chirurgické zákroky vrátane extrakcie zubov,
  • anamnéza krvácavých vredov;
  • dehydratácia;
  • diabetes;
  • porucha funkcie obličiek a pečene;
  • sklon k alergickým reakciám;
  • bronchiálna astma;
  • negatívna reakcia tela na iné protizápalové lieky;
  • dospievanie do 18 rokov;
  • závislosť od alkoholu;
  • dna;
  • hypertyreóza.

Aké negatívne reakcie môžu nastať pri užívaní Excedrinu

Pri užívaní Excedrinu sa v tele môžu vyskytnúť niektoré poruchy. Pravdepodobnosť ich vývoja sa zvyšuje, ak sa liek užíva nesprávne..

Vedľajšie účinky:

Skupiny orgánovMožné vedľajšie účinky
Výmenné procesyNedostatok chuti do jedla
Imunitný systémAlergická reakcia, anafylaktický šok.
Nervový systémPoruchy spánku, amnézia, hyperestézia, zvýšená úzkosť, eufória, tras končatín, labilita nálady, bolesť hlavy, zhoršenie mozgovej činnosti, bezpríčinný strach.
Srdce a cievyHypertenzia, anémia, palpitácie, krvácanie, hematómy, asténia, bledosť tváre.

Dýchací systémBronchiálny kŕč, dýchavičnosť, hyperventilácia pľúc, rinorea.Žalúdok a čreváBolesť v bruchu, sucho v ústach, zvýšená tvorba plynov, dyspepsia, vredy, gastrointestinálne krvácanie, zvýšené slinenie, riedka stolica, gastritída.pečeňZvýšená aktivita pečeňových enzýmov, žltačka, zlyhanie pečene.Iné poruchyBolestivý syndróm, chronická únava, celková slabosť.Zmyslové orgányVonkajší tinitus, zhoršenie zraku.

Ako užívať liek

Droga sa užíva podľa potreby. Tablety sa prehĺtajú celé a zapíjajú sa dostatočným množstvom tekutiny.

Pri bolestiach hlavy užite jednu tabletu Excedrinu. Po 4 hodinách sa užívanie lieku môže opakovať.

Ak je bolesť veľmi silná, môžu sa použiť naraz dve tablety. Recepcia je možná za 6 hodín.

Pri migréne užite 2 tablety. Môžete použiť najviac 6 dávok denne.

Priebeh pravidelného podávania lieku by nemal presiahnuť 3 dni. V opačnom prípade sa riziko vedľajších účinkov zvýši..

Počas tehotenstva a dojčenia

Účinok zložiek Excedrinu na plod nie je úplne známy. Je známe, že kyselina acetylsalicylová zvyšuje riziko krvácania a predčasného pôrodu. Preto je zakázané užívať lieky v poslednom trimestri tehotenstva..

Používanie Excedrinu počas začiatku tehotenstva je povolené. V takom prípade je dôležité posúdiť riziká a prínosy pre matku..

Účinné látky liečiva môžu unikať do materského mlieka. Užívanie Excedrinu počas laktácie môže u dojčiat viesť k krvácaniu, úzkosti, nespavosti a Reyovmu syndrómu. Preto sa počas dojčenia tento liek nepoužíva..

Aplikácia deťmi

Excedrin môže spôsobiť Reyeov syndróm u detí a dospievajúcich. Preto je zakázané užívať ho do 15 rokov. Deti od 15 do 18 rokov by to mali brať opatrne..

Liečba porúch obličiek

Účinné látky obsiahnuté v lieku Excedrin môžu mať negatívny vplyv na pečeň a obličky. Preto by ľudia so závažnou dysfunkciou takýchto orgánov nemali užívať tento liek. V prípade mierneho poškodenia renálnych a pečeňových funkcií, ako aj v starobe sa má liek používať opatrne.

Čo robiť v prípade predávkovania

Ak sa Excedrin užíva v nadmerne vysokých dávkach, môže dôjsť k intoxikácii tela. Príznaky predávkovania sú nebezpečné pre život a zdravie.

Príznaky predávkovania:

  • nevoľnosť;
  • vracanie;
  • bolesť v hlave;
  • neurčité myšlienky;
  • bolesť v brušnej dutine;
  • svalové kŕče;
  • zvýšená excitabilita;
  • tachykardia;
  • arytmie;
  • krvácanie zo žalúdka;
  • nespavosť;
  • hyperhidróza;
  • ketóza;
  • alkalóza;
  • acidóza;
  • hyperventilácia;
  • kómu;
  • zlyhanie pečene a obličiek.

Ak užívate viac ako 3 tablety naraz, musíte si umyť žalúdok a črevá a vziať absorbent. Ak sa po užití absorbentu vyskytnú príznaky predávkovania, musíte zavolať sanitku.

V prípade predávkovania kyselinou acetylsalicylovou sa intravenózne injikuje hydrogenuhličitan sodný. Pri intoxikácii paracetamolom je indikované intravenózne alebo perorálne podanie acetylcysteínu alebo metionínu..

Používa sa tiež symptomatická liečba. Hemodialýzu možno považovať za účinnú metódu na zníženie koncentrácie účinných látok Excedrinu v tele..

Kompatibilita excedrínu s inými látkami

Pri používaní Excedrinu je dôležité vziať do úvahy reakcie, ktoré sa môžu vyskytnúť pri interakcii s inými látkami.

Kompatibilita Excedrinu s inými liekmi:

Skupiny liekovDôsledky ich kombinácie s liekom Excedrin
Nesteroidné protizápalové lieky, perorálne antikoagulanciá, heparín, agregácie krvných doštičiek, trombolytické lieky, SSRI.Zvyšuje sa riziko krvácania.
kortikosteroidy.Vysoká pravdepodobnosť vedľajších účinkov a príznakov predávkovania.
Digoxín, chloramfenikol a fenytoín.Zvýšená koncentrácia digoxínu, chloramfenikol a fenytoín v krvi.
Valproát.Zvýšená toxicita valproátu.
Antihypertenzíva vrátane diuretík.Účinnosť antihypertenzívnych liekov klesá. Zvyšuje sa riziko zlyhania obličiek a dehydratácie.
Urikozurické lieky.Účinnosť urikosurických liekov klesá. Zvýšená hladina močoviny v krvi.
MethotrexateZvýšená toxicita metotrexátu.
Antidiabetické lieky.Zvyšuje sa závažnosť hypoglykemického účinku liekov.
alkoholZvyšuje sa riziko krvácania, zlyhania obličiek a pečene.
Látky s hepatotoxicitou.Zvyšuje sa riziko vzniku zlyhania pečene.
zidovudín.Zvyšuje sa riziko vzniku neutropénie.
Probenecid.Koncentrácia paracetamolu v krvi sa zvyšuje.
Lieky, ktoré zvyšujú intenzitu procesu evakuácie obsahu žalúdka.Urýchľuje vstrebávanie aktívnych zložiek Excedrinu. Anestetický účinok nastáva rýchlejšie.
Lieky, ktoré znižujú intenzitu procesu evakuácie obsahu žalúdka.Spomaľuje vstrebávanie účinných látok Excedrin.
Lítiové prípravky.Možný vývoj intoxikácie lítiom.
Tabletky na spanie.Zníženie účinnosti liekov na spanie.
efedrín.Zvýšené riziko závislosti.
sympatomimetiká.Vývoj tachykardie.

Čo môže nahradiť Excedrin

Analógy Excedrinu:

  1. Askofen L. Obsahuje 200 mg paracetamolu a kyseliny acetylsalicylovej, ako aj 40 mg kofeínu. Priemerné náklady - 20 rubľov.
  2. Copacil. Účinné látky - 300 mg kyseliny acetylsalicylovej, 100 mg paracetamolu a 50 mg kofeínu. Priemerná cena - 70 rubľov.
  3. Citramon P. V zložení 180 mg paracetamolu, 240 mg kyseliny acetylsalicylovej a 30 mg kofeínu. Cena - 10 rubľov.

Recenzie o lieku

Excedrin dostal protichodné recenzie. Nižšie sú uvedené niektoré z nich.

Recenzie na Excedrin:

Zubova Ksenia, 24 rokov, Moskva. "Používam Excedrin na menštruačné bolesti." Pomáha to na 100%. Po užití necítim žiadne nepríjemnosti “

Kiseleva Elizaveta, 44 rokov, Soči. "Skúšal som užívať Excedrin na migrény." Nepomáha nič lepšie ako Citramon, ale stojí niekoľkonásobne viac “

Kde kúpiť Excedrin a koľko to stojí

Excedrin je dostupný v lekárni bez lekárskeho predpisu. V priemere je jeho cena 125 rubľov.

Záver

Excedrin je liek, ktorý pomáha eliminovať bolestivý syndróm rôzneho pôvodu. Má veľa vedľajších účinkov a neodporúča sa na nepretržité používanie..

Užívajte drogu až po konzultácii s odborníkom. Lekár predpisuje terapeutický kurz po zistení príčiny syndrómu bolesti a identifikácii možných kontraindikácií.

Excedrin: návod na použitie a na čo to je, cena, recenzie, analógy

Excedrin je kombinovaný liek, ktorý patrí do skupiny analgetík-antipyretík. Je to narkotický prostriedok proti bolesti, ktorý má antipyretické, protizápalové a psychostimulačné účinky. Podľa indikácií môže byť analgetikum-antipyretikum predpísané pre deti od 15 rokov. Je zakázané pre ženy, ktoré čakajú na dieťa a ktoré podporujú dojčenie..

Dávková forma

Excedrin je dostupný vo forme perorálnych tabliet.

Opis a zloženie

Tablety sú na vrchu potiahnuté bielou alebo takmer bielou tenkou škrupinou, na jednej strane tablety je písmeno E. Sú podlhovasté. Ak je tableta priečna, môžete vidieť biele jadro.

Liečivo obsahuje ako účinné látky nasledujúce látky:

Tablety obsahujú nasledujúce neaktívne zložky:

  • hyprolosis;
  • MCC;
  • Kyselina stearová.

Na výrobu škrupiny sa používajú tieto látky:

  • hypromelóza;
  • titánová biela;
  • makrogol;
  • povidón;
  • minerálny olej;
  • E 210;
  • simetikón;
  • farbivo brilantná modrá;
  • E 433;
  • sorbitan laurát;
  • karnaubský vosk.

Excedrin je kombinovaný liek s terapeutickým účinkom, z ktorého sú vysvetlené jeho účinné látky.

Paracetamol zmierňuje bolesť, znižuje vysokú telesnú teplotu, má slabý protizápalový účinok.

Kyselina acetylsalicylová má tiež analgetické, antipyretické a protizápalové účinky. Okrem toho zabraňuje agregácii krvných doštičiek a spomaľuje tvorbu krvných zrazenín..

Kofeín má vazodilatačný účinok, zabraňuje priľnutiu krvných doštičiek, znižuje ospalosť a únavu a zvyšuje účinnosť.

Farmakologická skupina

Droga patrí medzi narkotické analgetiká-antipyretiká.

Indikácie pre použitie

Pre dospelých

Excedrin sa používa na zmiernenie miernej až stredne silnej bolesti rôzneho pôvodu, vrátane:

  • Cephalalgia;
  • migrenózna bolesť;
  • bolesť zubov;
  • bolesť svalov a kĺbov;
  • neuralgia;
  • bolestivú menštruáciu.

pre deti

Podľa indikácií môžu Excedrin užívať deti staršie ako 15 rokov. Ak liek užívajú pacienti mladší ako 15 rokov, aby sa normalizovala horúčka v prípade vírusovej infekcie (chrípka, ovčie kiahne a osýpky), existuje vysoká pravdepodobnosť vzniku Reyovho syndrómu. Je to zriedkavé, ale nebezpečné ochorenie, ktoré môže byť smrteľné..

pre tehotné ženy a počas laktácie

Excedrin je kontraindikovaný v ktorejkoľvek fáze tehotenstva a počas laktácie..

kontraindikácie

Excedrin sa nemá piť s nasledujúcimi patologickými stavmi:

  • neznášanlivosť na zloženie liekov;
  • krvácanie z tráviaceho traktu;
  • erozívne a ulceratívne lézie gastrointestinálneho traktu v akútnom štádiu;
  • ťažká arteriálna hypertenzia;
  • zvýšený vnútroočný tlak;
  • portálna hypertenzia;
  • závažný priebeh ischemickej choroby srdca;
  • bronchiálna astma, ktorú je možné kombinovať s intoleranciou na nesteroidné protizápalové lieky vrátane kyseliny acetylsalicylovej, polypy nosovej dutiny a paranazálnych dutín;
  • chirurgický zákrok sprevádzaný stratou krvi;
  • nedostatok vitamínu K;
  • zhoršená funkcia obličiek;
  • hemofílie;
  • nadmerná excitabilita;
  • nedostatok glukóza-6-fosfátdehydrogenázy;
  • hemoragická diatéza;
  • porucha spánku.

Excedrin sa nemá piť v kombinácii s inými liekmi obsahujúcimi kofeín, paracetamol a kyselinu acetylsalicylovú. Nemožno ho kombinovať s inými nesteroidnými protizápalovými liekmi..

Excedrin sa má piť opatrne u pacientov trpiacich nasledujúcimi chorobami:

  • dna;
  • patológia pečene;
  • artritída;
  • cefalalgia spôsobená traumou hlavy.

Excedrin sa má používať opatrne u pacientov, ktorí už užívajú antikoagulanciá a hypoglykemické lieky..

Aplikácie a dávky

Pre dospelých

Mali by ste brať pilulky s jedlom alebo po jedle..

Musíte vziať drogu jednu tabletu každých 4-6 hodín, ale nie viac ako 6 tabliet denne.

Pri migréne sa odporúčajú užiť 2 tablety naraz, úľava od nej sa u väčšiny pacientov pozoruje po pol hodine (pri iných druhoch bolesti 15 minút po užití tablety).

pre deti

Deti Excedrin staršie ako 15 rokov môžu piť v dávkach pre dospelých.

pre tehotné ženy a počas laktácie

Keď sa dieťa počas laktácie zmení na zmes, môže sa užívať Excedrin ako obvykle.

Vedľajšie účinky

Excedrin môže spôsobiť množstvo nežiaducich účinkov, ako napríklad:

  • bolesť brucha;
  • nevoľnosť a zvracanie;
  • zhoršená funkcia pečene a obličiek;
  • erozívne a ulceratívne lézie tráviaceho traktu;
  • alergie;
  • zvýšená srdcová frekvencia;
  • arteriálna hypertenzia;
  • bronchospazmus.

Ak sa liek používa dlhší čas, môžu sa vyskytnúť nasledujúce nežiaduce účinky:

  • porucha videnia;
  • hučanie v ušiach;
  • bolesti hlavy, závraty;
  • pokles agregácie krvných doštičiek;
  • spomalenie zrážania krvi;
  • hemoragický syndróm, ktorý sa prejavuje krvácaním z nosa, krvácaním ďasien, fialovou farbou;
  • strata sluchu;
  • poškodenie obličiek, sprevádzané papilárnou nekrózou;
  • Stevens-Johnsonov, Lyellov a Reyeov syndróm.

Niektoré z nich môžu viesť k smrti pacienta, takže ak sa vyskytnú akékoľvek nežiaduce reakcie, musíte o nich informovať lekára.

Interakcie s inými liekmi

Excedrin zvyšuje účinok hypoglykemických liekov, steroidných hormonálnych látok, rezerpínu, heparínu, nepriamych antikoagulancií.

Pri užívaní s inými nesteroidnými protizápalovými liekmi alebo metotrexatomom sa zvyšuje pravdepodobnosť nežiaducich účinkov.

Pri užívaní Excedrinu v kombinácii s paracetamolom, kyselinou acetylsalicylovou a alkoholom sa zvyšuje riziko hepatotoxických účinkov.

Induktory pečeňových mikrozomálnych enzýmov tvoria toxické metabolity paracetamolu, ktoré negatívne ovplyvňujú funkciu pečene.

Na pozadí terapie klesá účinnosť diuretík, antihypertenzív, liekov proti dne, ktoré urýchľujú vylučovanie kyseliny močovej..

Kofeín urýchľuje absorpciu ergotamínu.

Paracetamol zvyšuje čas eliminácie chloramfenikol, v dôsledku čoho môže byť potrebná úprava dávky antibiotika.

Pred začatím liečby by ste mali informovať svojho lekára o všetkých liekoch, ktoré užívate, pretože niektoré z nich môžu interagovať s Excedrinom.

špeciálne pokyny

Ak po začiatku liečby príznaky ochorenia pretrvávajú alebo sa stav pacienta zhoršuje, musíte čo najskôr vyhľadať lekársku pomoc..

Ak užijete Excedrin v jednej dávke, do tela sa dostane rovnaké množstvo kofeínu ako v 1 šálke kávy. Preto sa počas liečby odporúča znížiť príjem kofeínových nápojov, inak je možné predávkovanie kofeínom..

Vzhľadom na užívanie lieku je možné predĺžiť čas krvácania, čo je potrebné vziať do úvahy pri vykonávaní operácie.

Kyselina acetylsalicylová znižuje vylučovanie kyseliny močovej, čo môže mať za následok, že u pacientov s dnou môže dôjsť k jej zhoršeniu..

Pri dlhodobej liečbe je potrebné sledovať krvný obraz a funkciu pečene.

Nie sú k dispozícii žiadne údaje o tom, ako Excedrin ovplyvňuje schopnosť viesť vozidlo..

predávkovať

Ak dôjde k náhodnému alebo úmyselnému prekročeniu odporúčaných dávok, môžu sa vyskytnúť nasledujúce príznaky intoxikácie:

  • spôsobené paracetamolom: bledosť kože, nevoľnosť, zvracanie, odmietanie potravy, bolesti brucha, porucha metabolizmu glukózy a srdcového rytmu, metabolická acidóza, zlyhanie pečene a obličiek, pankreatitída, kóma, smrť;
  • vyvolané kyselinou acetylsalicylovou: respiračná acidóza, nevoľnosť, vracanie, hučanie v ušiach, poruchy videnia, vertigo, silné bolesti hlavy, dýchavičnosť, dusenie, modrá pokožka, studený vlhký pot, zástava dýchania;
  • spôsobené kofeínom: bolesti žalúdka, poruchy vedomia a citlivosti, agitácia, úzkosť, hyperaktivita, delírium, zvýšená srdcová frekvencia, poruchy srdcového rytmu, dehydratácia, horúčka, zvýšené močenie, bolesti hlavy, epileptické kŕče, tras určitých častí tela, svalové zášklby, hluk v ušiach, nevoľnosť, zvracanie.

Postihnutý by mal byť čo najskôr prijatý do nemocnice. Počas prvých 4 hodín po otrave by si mal vypláchnuť žalúdok, vyvolať zvracanie, podať preháňadlo a adsorbent. Nasleduje symptomatická terapia..

Podmienky skladovania

Excedrin sa má uchovávať na mieste mimo dosahu detí pri maximálnej teplote okolia 25 stupňov po dobu 2 rokov od dátumu uvoľnenia tabliet. Neodporúča sa piť drogu po dátume exspirácie, inak by ste mohli poškodiť svoje zdravie.

analógy

Liečivo Excedrin má veľa analógov, ktoré majú podobné indikácie na použitie. Náhradník by mal zvoliť iba lekár, pretože podobné lieky sa môžu líšiť v zložení hlavných a pomocných látok, kontraindikáciách a nežiaducich reakciách.

Excedrin môžete nahradiť nasledujúcimi liekmi:

  1. Citramon P obsahuje rovnaké účinné látky ako Excedrin. Liečivo vyrába niekoľko spoločností v tabletách. Citramon P a Excedrin majú podobné indikácie, kontraindikácie a vedľajšie účinky. Líšia sa od seba zložením pomocných zložiek, ktoré musia brať do úvahy pacienti náchylní na alergie..
  2. Panadol a Panadol pre deti sú častým analógom lieku Excedrin. Ako účinnú látku obsahuje paracetamol. Pomáha zmierniť horúčku a bolesť. Panadol je dostupný v bežných a šumivých tabletách, ktoré sa podľa oficiálnych pokynov môžu užívať počas tehotenstva a laktácie. Panadol pre deti sa dodáva vo forme rektálnych čapíkov a perorálnej suspenzie. Môžu byť použité na liečbu detí starších ako 3 mesiace (podľa pokynov lekára je povolené používať liek pre deti staršie ako 1 mesiac). Čapíky sa pohodlne zavádzajú pre deti, ktoré zvracajú a nemôžu piť suspenziu.
  3. Baralgetas sa vzťahuje na narkotické lieky proti bolesti. Terapeutický účinok lieku sa vysvetľuje analgínom, pitofenónom, fenpyrimíniumbromidom. Kombinovaný liek sa vyrába v injekciách a tabletách. Môže byť predpísaný pre deti staršie ako 3 mesiace. Obdobie tehotenstva a laktácie je kontraindikáciou pre vymenovanie Baralgetasu. Liek normalizuje vysokú telesnú teplotu, zmierňuje bolesť a zápal.
  4. Ibuprofén je nesteroidné protizápalové nesteroidné liečivo. Liečivo sa vyrába v niekoľkých dávkových formách: rozpustné a bežné tablety, suspenzie, čapíky zavedené do konečníka, masti a gély na vonkajšie použitie. Táto odroda pomáha zvoliť najpohodlnejšiu formu uvoľnenia. Ibuprofen sa môže predpisovať deťom starším ako 3 mesiace, tehotným a dojčiacim pacientom. Liek pomáha zastaviť zápal a bolesť, normalizovať vysokú teplotu.

Náklady na Excedrin sú v priemere 253 rubľov. Ceny sa pohybujú od 117 do 408 rubľov.

Ako sa zbaviť migrény: Excedrin - návod na použitie

Bolesť hlavy môže dramaticky znížiť pracovnú schopnosť človeka, preto je dôležité vedieť, aké lieky sa dajú použiť na jeho zbavenie sa v čo najkratšom čase. Jedným z moderných liekov na bolesti hlavy možno považovať Excedrin, ktorého návod na použitie o tom hovorí..

Vlastnosti kompozície

Prípravok obsahuje tri hlavné účinné látky:

  • paracetamol;
  • kyselina acetylsalicylová (aspirín);
  • kofeín.

Paracetamol pôsobí ako antipyretikum, ktoré môže tiež pôsobiť na hypotalamus a znižovať telesnú teplotu. Práve v hypotalame sa nachádza centrum termoregulácie..

Kyselina acetylsalicylová alebo aspirín majú rovnaké vlastnosti, sú však tiež schopné inhibovať proces adhézie krvných doštičiek, ktorý je dôležitý pri aktívnej tvorbe trombov..

Vďaka tejto zložke je možné zlepšiť mikrocirkuláciu v mieste, kde sa koncentruje zápal..

Kofeín má množstvo funkcií:

  • normalizuje tón ciev mozgu;
  • urýchľuje prietok krvi cievami;
  • zvyšuje priepustnosť ciev kostrových svalov, srdca, obličiek;
  • spomaľuje agregáciu krvných doštičiek;
  • bojuje proti únave a slabosti;
  • zlepšuje kvalitu duševného výkonu;
  • zmierňuje ospalosť.

Vďaka integrovanému prístupu liek Excedrin rýchlo zmierňuje negatívne príznaky.

Uvoľňovanie sa uskutočňuje vo forme kapsúl, z ktorých každá je pokrytá filmovou škrupinou. Kapsuly majú zvonka podlhovastý tvar s písmenom „E“ na jednej strane. Farba je biela, rovnako ako vnútorný obsah.

Pokyny osobitne označujú vlastnosti každej z účinných látok. Lieky sa považujú za dosť silné.

Ako je vnímané telom

Pretože je liek viaczložkový, látky z jeho zloženia sa absorbujú a vylučujú v rôznych časoch. Paracetamol rýchlo preniká do stien gastrointestinálneho traktu. Maximálna koncentrácia tejto látky je viditeľná v intervale - od 30 minút do 2 hodín. Zvyšky tejto zložky sa vylučujú obličkami. Telo odstráni menej ako 5% zloženia v čistej forme.

Ak zvýšite prípustné dávkovanie, môže dôjsť k akumulácii metabolitov paracetamolu, čo je plné výskytu patológií obličiek..

Kyselina acetylsalicylová sa v rovnakom časovom intervale vstrebáva gastrointestinálnym traktom. Následné vylučovanie nastáva pomocou pečene.

Pokiaľ ide o kofeín, táto zložka dosiahne maximálny účinok do 5 - 90 minút po užití nalačno. K vylučovaniu dochádza v dôsledku pečeňového metabolizmu.

Táto látka má jedinečnú vlastnosť - je distribuovaná vo všetkých tekutých médiách v ľudskom tele. K metabolizmu kofeínu dochádza prostredníctvom oxidačnej reakcie. Vylučuje sa močovým systémom.

Je to zaujímavé! Ako užívať analgin v ampulkách: návod na použitie

vymenovanie

Indikácie pre použitie tohto lieku sú nasledujúce:

  • prítomnosť syndrómu bolesti;
  • bolesť hlavy;
  • migréna;
  • bolesť zubov;
  • bolesť svalov alebo bolesť kĺbov;
  • menštruačné bolesti u žien;
  • ARI;
  • chrípka.

Excedrin môžete užívať na migrénu až po konzultácii s lekárom. Tento typ bolesti hlavy si vyžaduje starostlivejšie ošetrenie. Výrobca upozorňuje, že je dovolené brať ho opatrne v prípade artritídy, dny a poranení hlavy. Účinok liečiva sa tiež môže zvýšiť súbežným podávaním antikoagulancií a hypoglykemických liečiv..

Kto je kontraindikovaný

Indikácie pre prijatie nie vždy umožňujú použitie drogy. Vďaka svojmu komplexnému zloženiu a aktívnemu pôsobeniu je tento liek kontraindikovaný:

  • individuálna neznášanlivosť komponentov;
  • patológie gastrointestinálneho traktu (najmä peptický vred alebo krvácanie);
  • hemofílie;
  • zlyhanie obličiek;
  • tehotenstvo a počas laktácie;
  • glaukóm;
  • silná emocionálna excitabilita;
  • problémy so spánkom.

Tento liek nemôžete užívať pre deti do 15 rokov, rovnako ako pre ľudí, ktorí nedávno podstúpili operáciu. Kvôli vlastnostiam kyseliny acetylsalicylovej na zriedenie krvi existuje možnosť krvácania..

Ako to brať správne

Excedrin alebo jeho lacné náprotivky by sa mali používať striktne podľa pokynov a po konzultácii s lekárom. Liek sa môže užívať perorálne buď počas jedla alebo po ňom.

Excedrin zmierňuje migrénu po jej prvých prejavoch. Aby ste čo najskôr zmiernili bolesť, musíte užiť 2 kapsuly lieku naraz.

Ľudia, ktorí netrpia migrénami, rovnako ako deti staršie ako 15 rokov, môžu užívať 1 kapsulu každých 6 hodín.

Priemerná denná dávka by nemala presiahnuť 3 - 4 kapsuly. Účinok užívania tohto lieku si môžete všimnúť po 15 minútach..

V prípade migrény bude musieť výsledok čakať o niečo dlhšie - až 20 - 30 minút. Ak bolestivý syndróm pretrváva dlhšie ako 5 dní, mali by ste produkt prestať používať. Ak migréna nezmizne do 3 dní pri súbežnom užívaní kapsúl, mali by ste vyhľadať lekársku pomoc.

predávkovať

V akých dávkach Excedrin má návod na použitie obsahovať podrobné informácie, obsahuje aj informácie o možných dôsledkoch nesprávneho príjmu kapsúl. Príznaky predávkovania môžu byť rôzne, pretože liek je zložitý. Príznaky predávkovania:

  • bledosť kože;
  • pocit nevoľnosti;
  • vracanie;
  • zhoršená funkcia obličiek (zlyhanie obličiek);
  • cardiopalmus;
  • zníženie ostrosti videnia;
  • dusenie;
  • kóma.

Závažné predávkovanie môže viesť k smrti, ak lekárska starostlivosť nie je poskytnutá včas. Mierne a závažné predávkovanie je priamym odporúčaním do nemocnice, pretože doma sa s takýmto stavom pacienta nedá vyrovnať. Závažné predávkovanie môže viesť k epileptickým záchvatom, ochrnutiu dýchacích ciest.

Je to zaujímavé! Z čoho Topamax pomáha: návod na použitie

Ako liečiť pacienta pri predávkovaní

Liečba tohto stavu závisí od závažnosti predávkovania. Je dôležité umyť žalúdok včas. Dobrý účinok je možné dosiahnuť, iba ak sa preplachovanie uskutočnilo počas prvých 4 hodín po užití kapsúl. Po umytí musíte zobrať aktívne uhlie a preháňadlo.

Vedľajší účinok

Excedrin alebo jeho analógy môžu v niektorých prípadoch spôsobiť rôzne vedľajšie reakcie tela. Vplyv kompozície je dostatočne široký, preto môže liek ovplyvňovať nasledujúce orgány a systémy:

  • Gastrointestinálny trakt. Pravdepodobnosť zvracania, nevoľnosti sa zvyšuje;
  • kardiovaskulárny systém. Dlhodobé užívanie môže viesť k výskytu tachykardie, arytmie, hypertenznej krízy, poklesu adhézie krvných doštičiek, hemoragického syndrómu;
  • dýchací systém. Možný prejav bronchospazmu, dýchavičnosť.

U detí je väčšia pravdepodobnosť vzniku Reyeovho syndrómu, čo sa prejaví zmenami vo fungovaní nervového systému, duševným stavom, výskytom problémov s obličkami, vznikom hyperpyrexie a acidózy..

Je to zaujímavé! Čo pomáha tabletám Katadolon: návod na použitie

Ďalšie informácie

Ľudia, ktorí si liečia samy, by mali pochopiť, že jedna kapsula lieku obsahuje rovnakú dávku kofeínu ako jedna šálka, takže pitie kofeínových nápojov sa neoplatí. Ak nebudete postupovať podľa týchto pokynov, je vysoká pravdepodobnosť nasledujúcich príznakov:

  • nespavosť,
  • nervové vzrušenie,
  • úzkosť,
  • arytmie.

Ak bolesť neprešla a stav sa ešte viac zhoršil, potom je potrebné prestať užívať liek a vyhľadať lekára..

Keď človek užíva tento druh lieku, je prísne zakázané piť alkoholické nápoje..

Alkohol môže vyvolať vývoj krvácania v žalúdku alebo črevách, navyše je možné patologické poškodenie pečene.

Kyselina acetylsalicylová, ktorá je súčasťou kompozície, je schopná rýchlo zriediť krv. Takáto vlastnosť látky môže interferovať s chirurgickým zákrokom, preto musí byť lekár o užívaní takéhoto lieku informovaný vopred. Aspirín príliš zriedi krv, čo môže zvýšiť riziko krvácania.

Je nežiaduce predpisovať Excedrin deťom mladším ako 15 rokov, pretože existuje veľká šanca na vznik Reyeovho syndrómu. V tomto stave bude mať dieťa silné a dlhotrvajúce zvracanie. Vďaka tomu existuje možnosť zväčšenia pečene. Po takomto syndróme by malo byť dieťa pod dohľadom lekára..

náhradníci

Cena analógov Excedrinu sa môže líšiť v závislosti od krajiny, kde boli vyrobené. Americká droga v Rusku teda stojí v priemere 150 rubľov za balenie. Cena sa môže pohybovať medzi 120-250 rubľov.

Analógové menoCena v online lekárňach za 10 tabliet
Askofen29 rubľov
Kofitsil-plus20 rubľov
Citramon Ultra49 rubľov
Migrenol Extra127 rubľov

Lacné náhrady sa vyrábajú vo forme tabliet. Majú rovnaké zloženie, pretože kombinujú paracetamol, aspirín a kofeín..

Excedrin - pokyny, aplikácia, popis lieku

Výkon

Výber liečby Excedrinom alebo nie je vecou každého, ale je dôležité poradiť sa s lekárom skôr, ako začnete užívať tento liek, aby ste minimalizovali riziko vedľajších účinkov. Aby ste ušetrili peniaze, môžete si zvoliť lacnejší, ale nemenej účinný liek.